Od 14. září – Nové kurzy Jógy s Jógovou terapií

Milí přátelé pohybu a Jógy,

14,15,16,17.9.2020 začínají Kurzy Jógy s jógovou terapií.

Že je Jóga jedinečná, skvělá na protažení zad, kloubů, prokrvení lymfatického systému a harmonizaci hormonálního a nervového systému, jsem tady na mých stránkách toho napsala už hodně. Ale proč potřebujeme Jógovou terapií?

Není tajemstvím, že technologie mění fungování těla a mozku. Pokud si pamatujete dobu bez chytrých telefonů, notebooků, tabletů a plochých obrazovek, pravděpodobně jste již tyto změny na sobě pocítili. Změna je ve způsobu, jak žijeme a komunikujeme. Technologie a vzniklé pohodlí změnily všechno. Ano technologie nám přinesly i mnoho dobrého, užitečného ve zdravotnictví, vědě a výzkumu.

Přesto nerovnováha, která se stala součástí života moderního člověka, spočívá v tom, že se méně pohybujeme, ale vstřebáváme víc a víc informací než kdy jindy. Zamyslete se chvíli nad důsledky tohoto tvrzení. Tělo i mozek se umí přizpůsobit a informace třídit, ale co jsme během tohoto vývoje ztratili?

Je důležité, aby moderní člověk zůstal v kontaktu se svým tělem a jeho fungováním. Pokud tomu tak není, dochází ke snížení schopnosti provádět základní pohybové vzorce. Jednoduché úkony: dřepy, otáčení, kutálení, ohýbání, klečení, udržování rovnováhy, stání a chůze na různých površích, mají pro všechny systémy těla obrovský význam.!!!

UVĚDOMĚLÝ, VĚDOMÝ POHYB MÁ NA NAŠE ZDRAVÍ MNOHEM VĚTŠÍ VLIV, NEŽ JSME SI KDY MYSLELI.

Svaly, kosti, orgány, žlázy i nervy – jsou pozitivně ovlivněny až na buněčnou úroveň tím, že pohyb spouští nebo naopak zastavuje určité procesy, které jsou pro dlouhověkost a zdraví důležité. Prostřednictvím jógových pozic, vědomém nastavení těla, dechových technik, meditačních technik, holistických praktik.

Jógová terapie Vám umožní prozkoumat sebe sama hlouběji a pomůže Vám stát se aktivnějším a šťastnějším účastníkem vlastního života. Pokud začleníte do svého života prvky Jógy a Jógové  terapie, připravíte si lepší reakci imunitního a nervového systému a podpoříte zdraví nebo se rychleji zotavíte.

Těším se na Vás 🙂

REZERVACE V KALENDÁŘI JÓGY NEBO NA MOBILU 730547469 FORMOU SMS.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů