Děti naše největší štěstí

Ten, kdo má děti se mnou bude souhlasit, že je to  naše velké štěstí. Děti jsou bezprostřední, čisté, bystré a hravé. Pro děti je naprosto přirozená pozornost nasměrována ven, do vnějšího světa, který poznávají a z něhož se prostřednictvím svých smyslů učí.

Vnímají i věci, kterých si dospělí nevšímají, protože jsou pro ně naprostou samozřejmostí. Všichni se rodíme s určitým počtem neuronů v mozku v průměru kolem 100 miliard. Jeho další rozvoj však závisí na tom,  jaké podněty budeme dostávat. Do 6 let se největším tempem rozvíjí motorka, emoční a sociální rozvoj, zrak, matematika, logika, slovní zásoba, hudba. Sociologie je pro fungování mozku stejně zásadní jako biologie. Možná má i navrch.

Ještě než dítě nastoupí do školy, je rozhodnuto jak na tom bude z pamětí, jak mu půjde učení.

Proto je úžasná do 6 let Jóga pro děti. Cvičení Jógy pozitivně ovlivňuje rozvoj dětí, jejich tělesnou a psychickou odolnost. Ovlivňuje motorické funkce, smyslové vnímání. Děti formou her, příběhu, pohádek, říkanek a písniček cvičí a baví je to. Bez těchto podnětů se funkce paměti a učení v mozku nerozvine.

Od října cvičení Jógy rodičů s dětmi 3 až 6 let. Jóga studio Sun v Kravařích.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.