Láska – radostné srdce

Bezpodmínečná láska je ta, která neklade podmínky, která nežárlí, která má soucit. Bez které se v harmonickém vztahu neobejdete. Taky na otázku, jak se zbavit neštěstí a utrpení? Odpověď zní Láskou. Být laskavý znamená být bez strachu. To určitě není lehké, ale vždy bychom měli cítit výzvu přijímat sebe sama v rovině srdce a duše se sebeláskou a vůči všem ostatním chovat lásku k bližnímu.

S láskou je mnohé snazší. Láska je odproštěna od strachu, a strach je i žárlivost. Pokud cítíte bezpodmínečnou lásku, své radostné srdce – nežárlíte, neomezujete svého partnera a nečekáte vděk za vaší lásku. Mnozí si myslí, že se musí chránit tím, že si udržují vnitřní odstup. Mají pocit, že je příliš zatěžuje se chovat láskyplně ke všem bytostem. Přitom právě oni velmi často mívají zkušenost, že nejvíc milují lidi, se kterými se nejvíc hádají. Potom by mělo být snadné milovat lidi, s nimiž se nikdy nehádáme.

Vyzkoušejte to: Pomyslete si o každém člověku, o každé bytosti, kterou potkáte i v případě úplně cizích lidí, se kterými se setkáte a v duchu jen letmo řekněte: Miluji tě., mám tě rád. Budete žasnout, jak je snadné vytvořit láskyplné prostředí.

Pokud nedokážete věnovat tuto láskyplnou myšlenku každému člověku, pomyslete krátce na člověka, s kterým se často hádáte, ale s kterým vás pojí láska. Pak dokážete v duchu říct to kouzelné:“ Miluji tě“.  Poté zjistíte, že tato krátká věta dělá zázraky. Opakujte si tuto větu tak často, jak jen můžete, jak vám to srdce dovolí.

Láska je všudypřítomná a kouzelná.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.